תאריך פרסום:
תחת הקטגוריה:
תיוגים: ,
Permalink

לימודי משפטים: הצעת החוק להארכת ההתמחות במשפטים – בעד ונגד

טרם ההחלטה איזה תחום ללמוד ובאיזה תחום כדאי להתחיל את הקריירה המקצועית לכל אחד מאיתנו יש התלבטויות ורשימת בעד ונגד שעוזרת לו להחליט על התחום שילווה אותו לפחות בתקופה הקרובה. לימודי משפטים זו בחירה שכיחה אצל לא מעט צעירים שמחליטים שתחום המשפט, הצדק, הדינים, החוקים והתקנות מרתק אותם ומאתגר אותם בכל יום מחדש.

לימודי משפטים במכללה האקדמית נתניה יכולים להיות הצעד הראשון בדרך להפיכתכם לעורכי דין או אפילו שופטים בעתיד. המכללה האקדמית נתניה מציעה לסטודנטים כלים מעשיים ועיוניים להתמודד עם הסוגיות המורכבות בעתיד ולהפוך אתכם לאנשי מקצוע מצוינים.

הארכת זמן ההתמחות – בעד ונגד 

לימודי משפטים

כמו בתחומי עבודה אחרים, לימודי משפטים הם רק תחילת הדרך המקצועית כאשר לאחר מכן מגיע הסטאג'. ההתמחות אינה בחינם, הסטודנט שסיים את לימודיו מקבל הזדמנות להשתלב במשרד עורכי דין ולהוכיח את יכולתו המקצועיות ואם נמצא מתאים מבחינת המשרד הרי שהוא ימשיך בתנאים טובים יותר כמובן. השאלה לגבי אורך הזמן בהתמחות היא בהחלט סוגיה מעניינת כאשר מצד אחד יש בכך יתרון שכן המשרד הקולט יכול לבחון את יכולותיו של המתמחה לאורך זמן רב יותר אך מצד שני יש תחושה של ניצול מסוים שכן המתמחה אינו זוכה לכל התנאים הגבוהים ביותר בעת ההתמחות. זמן ההתמחות לאחר לימודי משפטים זו בהחלט שאלה מעניינת שהדעות לגביה הן לכאן ולכאן, לכל מצב יש יתרונות וחסרונות וקשה למצוא את פתרון הקסם.

גם עבור המתמחים עצמם מדובר בסוגיה קשה שכן אומנם הם מרוויחים שכר נמוך יותר ומקבלים יחס פחות טוב בזמן ההתמחות אבל זה גם אומר שיש להם זמן רב יותר ללמוד את התחום לעומק וזמן לעשות טעויות שלא יוכלו להרשות לעצמם לעשות בעתיד. כמו בכל דבר בחיים, גם בסוגיה הזו יש יתרונות ויש חסרונות לשני המצבים- המטרה היא למצוא את האיזון המושלם שייטיב עם כל הצדדים ולא יפגע במתמחים.

 

לימודי משפטים – החלטה נכונה בדרך לקריירה מבטיחה

לימודי משפטים לא מתאימים לכל אחד, מדובר בלימודים קשים ומפרכים אשר בבסיס שלהם חייב להיות הרצון והאתגר בתחום אחרת קשה מאוד לשרוד את הלימודים או בקריירה המקצועית שמגיעה לאחר מכן. לימודי משפטים במכללה האקדמית נתניה זו התחלה מצוינת, התחלה ברגל ימין לקריירה מבטיחה כאשר אתם יכולים לקבל את כל התנאים וכל הכלים הלימודיים. כמובן שהרבה מאוד מוטל על כתפיהם של הסטודנטים עצמם וללא השקעה מירבית מצידם הם לא יוכלו להגיע לשום דבר ויאלצו לנטוש את הלימודים באיזה שהוא שלב בדרך. לימודי משפטים זה לא עוד תחום לימודים, מדובר בתחום שדורש הרבה מאוד זמן והרבה מאוד מאמצים נפשיים שכן ההתמודדות היא עם סיטואציות מורכבות מאוד בהרבה מאוד מן המקרים- רק אנשים בעלי אופי חזק ויכולת מטאלית גבוהה יוכלו להשתלב בתחום בצורה נאותה.