פרוייקט"מתחם האגם" של היזם אמיר יקותיאל

אחד מהפרויקטים החדשניים בנדל"ן הישראלי, המשלבים חדשנות לצד טבע, הוא פרוייקט "מתחם האגם" בהוד השרון.

ללמוד לחיות לצד הטבע

היזם אמיר יקותיאל מוביל פרוייקט נדל"ן יש קו חשיבה חדש. בפרוייקט הנדל"ן "מתחם האגם", אין את החשיבה הישנה של הריסת פארקי טבע בשביל פרוייקט נדל"ן, אלא חשיבה חדשה של בניית פרוייקטי נדל"ן לצד פארקי טבע.

פרוייקט "מתחם האגם" בהוד השרון, ייבנה ליד פארק שבמרכזו יהיה אגם מלאכותי. הפארק והאגם הם חלק ממסגרת תוכנית פיתוח עירונית של עיריית הוד השרון.

אופי נדל"ן המתאים לסביבה

פרוייקט "מתחם האגם" מתאים באופי הבנייה אל פארק הטבע הצמוד אליו. שטחי המסחר שייבנו בפרוייקט, יהיו בני קומה אחת בלבד. במסגרת הפרוייקט, ייבנו שני בנייני מגורים של 12-14 קומות. בדרך זו, אופי הבנייה אינו מסיבי מדי, אלא מתאים לטבע.

פרוייקט זה, הוא אחד מתוך כמה פרוייקטים של היזם אמיר יקותיאל, בהם הוא משלב בנייה לצד טבע. ליזם אמיר יקותיאל יש פרוייקטים נוספים ברחבי הארץ, בהם הוא בנה בניינים צמודים אל פארקים ירוקים. היזם אמיר יקותיאל תכנן את הבנייה בצורה כזו שהנוף הנשקף מהסלון, הוא נוף ירוק של הפארקים. הבנייה של הבניינים לצד הפארקים, נתנה לבניינים אלו אופי כפרי, ויצרה קהילות המחוברות אל הטבע.

מודל איכותי של יצירת קהילה המחוברת לטבע

יקותיאל מתחם האגם הוד השרון

היזם אמיר יקותיאל, מוביל קו חדש בנדל"ן, בו הוא יוצר בשיתוף עם הרשויות המקומיות, קהילות המחוברות אל הטבע. כיצד הוא יוצר קהילה, וחיבור אל הטבע?

אין הרס של הטבע: בעבר הייתה מגמה מסוכנת של הרס שטחי טבע, בשביל בניית פרויקטים בנדל"ן. הגישה הזו השתנתה. כבר לא צריך להרוס שמורת טבע בשביל לבנות מתחם נדל"ן. פרויקט "מתחם האגם" מייצג את ההיפך. לצד מתחם הנדל"ן ייבנה פארק ענק ובו אגם מלאכותי. הגישה התכנונית השתנתה, ובמקום להרוס שטחים פתוחים, בונים שטחים פתוחים חדשים.

יצירת קהילה מחוברת לטבע: היזם אמיר יקותיאל מוביל קו חדש, ובו הוא יוצר קהילה שמחוברת אל הטבע. הילדים שיגורו במגדלים ליד הפארק, יוכלו לרדת לשחק בפארק, ובני הנוער יוכלו לשוט בסירות באגם המלאכותי. המשפחות שיגורו בבניינים החדשים יוכלו לאכול ארוחת ערב על שפחת האגם המלאכותי, ולצפות בסירות השטות באגם.

זהו הנוף אליו יקומו מדי בוקר תושבי הבניינים ליד הפארק.

מרכז עסקים של קומה אחת: מרכז העסקים מספק לקהילה החדשה את כל מה שהיא צריכה. תושבי הבניינים ליד מרכז העסקים, יוכלו לערוך במרכז המסחרי את הקניות השוטפות, לקנות מדי פעם בגדים חדשים, כלים לבית, ומה שהם צריכים.

העובדה שלמבני המסחר יהיה רק קומה אחת, תורמת לכך שיהיה איזון בין המרכז המסחרי לבין הטבע. יתרון נוסף בכך שלמרכז המסחרי יהיה קומה אחת בלבד, היא שלא יהיה חסימה של הנוף לתושבי הבניינים ליד הפארק.